Сьогодні, 19 вересня, у Київській міській державній адміністрації відбулась зустріч представників релігійного сектору з міським головою Віталієм Кличко. Заступник голови Відділу соціального служіння та благодійності УПЦ Київського патріархату о. Сергій Дмитрієв разом з проректором КПБА о. Олександром Трофимлюком розповіли про активну діяльність Церкви та заручились підтримкою влади.
На зустріч до мера прийшли представники найбільших конфесій України. Вони розповіли про власне бачення ситуації та допомоги тим, хто потребує, оскільки на сьогоднішній день релігійні організації активно взялись за місію соціалізації та реабілітації біженців, що прибули з тимчасово окупованих територій. Натомість Віталій Кличко заявив, що відкритий до діалогу та «простягає руку допомоги кожному», сподіваючись на двосторонню співпрацю. За його словами, церкви та релігійні організації відіграють дуже важливу роль у процесі психологічної та духовної реабілітації переселенців, надаючи і великий обсяг гуманітарної допомоги в зону АТО та постраждалим.
У свою чергу о. Сергій Дмитрієв розповів про масштабну акцію Автопоїзд Миру та Єднання, яка була проведена в серпні спільно з мусульманами, юдеями, греко-католиками та протестантами. Також він зазначив, що відтепер спільно з Відділом працює Психологічна служба допомоги разом з психологами Майдану. Окрім того, тепер організовуються спеціальні практичні семінари для постраждалих.
Разом з представниками Відділу виступив Максим Потапчук, голова ініціативної групи «Київ Схід Діти», який організовує дозвілля та побут дітей-біженців. Він підкреслив, що готовий ділитись своїм досвідом, як організувати гуманітарну допомогу «з нуля» та підкреслив особливу роль церкви в цьому процесі. Він переконаний, що саме завдяки священикам у активістів створюється можливість якомога ефективніше допомагати тим, хто потребує.
Віталій Кличко подякував всім учасникам зустрічі, зазначивши, що хоче зробити такі заходи регулярними, щоб вирішувати проблеми разом. Також він поділився контактами Штабу допомоги, який постійно діє при Центральному залізничному вокзалі у Києві. Туди можна звертатись на другому поверсі самого вокзалу або ж за телефоном: (044) 481-14-92. Додатково можна звертатись до Київського департаменту з питань соціального захисту за телефоном: (044) 408-39-74.
Незабаром планується створення бази даних контактів релігійних організацій на сайті КМДА, щоб кожен бажаючий міг побачити та звернутись за необхідністю.