You are currently viewing «За життя світу» — опубліковано соціальну доктрину Православної Церкви

«За життя світу» — опубліковано соціальну доктрину Православної Церкви

На сайті Грецької православної архієпископії Америки опубліковано соціальну доктрину Православної Церкви — «За життя світу. На шляху до соціального етосу Православної Церкви».

Цей документ склала спеціальна комісія православних вчених, призначена Вселенським патріархом Варфоломієм. Документ розглядає вагомі й подекуди суперечливі питання сучасних соціальних проблем у дещо незвичній для Православної Церкви формі, зокрема: бідність, расизм, права людини, репродуктивні технології та навколишнє середовище. Хоча документ не розглядається як догматичний декрет чи настановча доктрина, його мета — «сформулювати православне соціальне вчення в категоріях, які відповідають сучасним реаліям» (передмова).

До роботи над документом долучилася спеціальна комісія богословів, призначена у 2017 році Патріархом Варфоломієм, і комісія за участю фахівців у різних галузях. Сама спеціальна комісія є примітною тим, що вона складається з мирян, серед яких є дві жінки. До комісії входить низка богословів та вчених з Європи та Азії, а також Великобританії та США.

ДЖЕРЕЛО

FOR-THE-LIFE-OF-THE-WORLD-Toward-a-Social-Ethos-of-the-Orthodox-Church